Aktualności

“UTW BEZ GRANIC: seniorzy na start!” – zakończyła się kolejna edycja kampanii Instytutu Łukasiewicza

60 tysięcy egzemplarzy gazet promujących aktywny tryb życia trafiło do uniwersytetów trzeciego wieku w całej Polsce. Wydawnictwa zostały rozesłane w ramach czwartej edycji kampanii współfinansowanej przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

– Z przyjemnością wspieramy inicjatywy, które przyczyniają się do upowszechniania sportu wśród osób starszych. Kampanie, chociażby takie jak „UTW BEZ GRANIC: seniorzy na start!”, spełniają swoją funkcję. Pozwalają pokazać korzyści z aktywności i przełamują powszechne przekonanie, że sport jest tylko dla młodych – mówił Witold Bańka, minister sportu i turystyki w wywiadzie dla Instytutu Łukasiewicza.

Na łamach gazety popularyzowaliśmy zdrowe i aktywne starzenie oraz przełamywaliśmy stereotyp dotyczący ograniczeń dla uprawiania sportów przez seniorów. Pokazywaliśmy słuchaczom UTW korzyści płynące z regularnej aktywności i wyjaśnialiśmy rolę ruchu w profilaktyce wielu schorzeń.

Wielu seniorów przesłało Instytutowi Łukasiewicza pozytywne opinie na temat gazety. – Historie osób dbających o siebie są bardzo budujące. Świetne są też fachowe porady jak ćwiczyć, co nam szkodzi, a co pomaga – oceniła pani Janina Sobala ze Stowarzyszenia UTW Opatów. – Gazeta wspaniale wpisała się w potrzeby seniorów. Prosimy o kontynuację – napisała pani Teresa Dyngosz z Tarnowskiego UTW. Jak się okazuje, publikacja promująca aktywność fizyczną trafia do szerokich grup adresatów. – Uważam, że forma i treść gazety jest bardzo czytelna i korzysta z niej wielu seniorów, nie tylko z UTW. Tak trzymać! – stwierdziła pani Krystyna Łaźnia z Jaworznickiego UTW.

Do uniwersytetów trzeciego wieku w całej Polsce, poza gazetą, dostarczyliśmy także pakiet ulotek dotyczących aktywności fizycznej. Rozbudowany został również portal internetowy poświęcony promocji sportu wśród seniorów – www.seniorzynastart.info.