Aktualności

Pacjenci 60+: materiały kampanii dotarły do adresatów

Instytut Łukasiewicza zakończył realizację ogólnopolskiej kampanii na rzecz przestrzegania zaleceń terapeutycznych przez osoby starsze. Projekt, zgłoszony w pierwszej edycji konkursów w ramach Narodowego Programu Zdrowia na 2016-2020, został dofinansowany przez Ministerstwo Zdrowia. Od grudnia 2016 do marca 2017 r. do 400 uniwersytetów trzeciego wieku trafiło łącznie 80 tys. egzemplarzy gazet informacyjno-edukacyjnych.

gazeta-npz-okladka

Celem kampanii było podnoszenie świadomości na temat przestrzegania zaleceń i edukowanie w zakresie współpracy na linii lekarz – pacjent. Na łamach gazety opisywaliśmy m.in. znaczenie właściwej diety i przestrzegania zaleceń lekarskich w terapii nadciśnienia. Przestrzegaliśmy przed przyjmowaniem nadmiernej ilości leków i podpowiadaliśmy, jak nie pominąć zaleconej dawki leku oraz zapamiętać wskazówki przekazane przez specjalistę w gabinecie.

Opisywaliśmy historie seniorów, którzy żyją zdrowo i aktywnie. Przestrzegaliśmy także przed łączeniem leków z alkoholem i wyjaśnialiśmy, dlaczego tabletki powinno kupować się w aptece a nie np. na stacji benzynowej.

Więcej informacji o kampanii znajduje się na stronie internetowej www.pacjenci60plus.pl.

gazeta-npz-rozkladowka