Aktualności

PKN ORLEN, mecenas jubileuszu Leszka Długosza, łączy się z Grupą LOTOS

– To historyczna chwila. Realizujemy projekt, o którym mówiło wielu naszych poprzedników, ale zabrakło im odwagi i determinacji. Tworzymy najsilniejszy koncern paliwowo-energetyczny w tej części Europy. Połączenie PKN ORLEN i Grupy LOTOS to gigantyczna szansa dla rozwoju Polski! – napisał w mediach społecznościowych Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN ORLEN.

Fundacja Instytut Łukasiewicza nawiązała współpracę z koncernem w 2021 r. PKN ORLEN był mecenasem jubileuszu 80-lecia Leszka Długosza: wsparł organizację koncertu w Teatrze Polskim w Warszawie oraz wydanie okolicznościowej publikacji. Wśród uczestników uroczystości jubileuszowej byli goście honorowi na czele z Prezydentem RP Andrzejem Dudą, Premierem Jarosławem Kaczyńskim, Wicepremierem prof. Piotrem Glińskim – Ministrem Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Wicemarszałkiem Sejmu RP prof. Ryszardem Terleckim i Wicemarszałkiem Senatu Markiem Pękiem.

Na scenie Teatru Polskiego obok jubilata wystąpili także artyści, którzy wykonali utwory z jego repertuaru: wśród nich Krystyna Tkacz, Basia Stępniak-Wilk i aktor Teatru Narodowego Marcin Przybylski. Fragmenty poezji Długosza zinterpretowali wybitni aktorzy: Halina Łabonarska i Andrzej Mastalerz.