Aktualności

“Seniorze, trzymaj formę! 2” – książka dotarła do słuchaczy 400 UTW w całej Polsce

Czuję się juniorem młodszym. Wiek to w dużej mierze kwestia mentalna. Jeśli ma się cele i dąży do ich realizacji, człowiek nie myśli o upływającym czasie – mówi 65-letni Roman Paszke, jachtowy kapitan żeglugi wielkiej, nawigator, budowniczy jachtów w wywiadzie zamieszczonym w książce Seniorze, trzymaj formę! 2. Publikacja, która jest zbiorem rozmów ze znanymi sportowcami 50+ i ekspertami zajmującym się aktywnością fizyczną seniorów, trafiła właśnie do 400 uniwersytetów trzeciego wieku w całej Polsce. W ubiegłym tygodniu warszawskiej AWF odbyło się także spotkanie autorskie.

Spotkanie autorskie połączono z zapisami na uniwersytet trzeciego wieku przy warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego. Wykładowcą tej uczelni jest jedna z bohaterek książki, dr Anna Leś – kierownik Zakładu Teorii Rekreacji na Wydziale Turystyki i Rekreacji. W spotkaniu autorskim udział wzięło kilkudziesięciu seniorów oraz prof. Ewa Kozdroń, prezes Europejskiego Stowarzyszenia Aktywności Ruchowej 50+, które realizuje ogólnopolskie i lokalne programy promujące zdrowy tryb życia wśród osób starszych oraz pracownik naukowo-dydaktyczny AWF.

zdjecie-spotkanie-autorskie

Książka Seniorze, trzymaj formę! 2 jest współfinansowana ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Wśród rozmówców Macieja Zdziarskiego są m.in. siatkarka Halina Wojno (Aszkiełowicz), łuczniczka Jadwiga Wilejto, judoka Adam Adamczyk i bokser Hubert Skrzypczak. PDF z książką można darmowo pobrać ze strony.