Aktualności

Poznań – warto mówić o solidarności Polaków z Ukrainą

W czerwcu wystawa „Maraton solidarności” będzie eksponowana w Parku Tenisowym „Olimpia” w Poznaniu. – Popieramy wszelkie inicjatywy popularyzujące wsparcie Polaków dla ukraińskich sportowców, którzy w obliczu rosyjskiej agresji z dnia na dzień stracili możliwość dalszego trenowania w swoim kraju – mówi Marta Jankowska, rzecznik parku. – Nasz klub starał się pomagać tenisistom z Ukrainy, tak jak czyniło to wiele innych sportowych ośrodków w Polsce. Warto takie inicjatywy nagłaśniać. Uważamy, że ekspozycja mobilnej wystawy Instytutu Łukasiewicza w różnych miejscach naszego kraju zwróci uwagę społeczeństwa na kwestie solidarności z walczącą Ukrainą.

Park Tenisowy „Olimpia” należy do miasta i jest miejscem wielu turniejów i zawodów. Ośrodek bardzo mocno zaangażował się w pomoc ukraińskim sportowcom, którzy musieli uciekać z ogarniętej wojną ojczyzny. Zapewnił schronienie i możliwość treningową m.in. dwóm nastoletnim tenisistkom: Alisii Bodnar i Yelyzavecie Kotliar.

W dniach 18-25 czerwca odbędzie się kolejna edycja międzynarodowego turnieju tenisa męskiego ATP Challenger Poznań Open, podczas której eksponowana będzie wystawa „Maraton solidarności”.

Mamy nadzieję, że wystawa zostanie pozytywnie odebrana również przez obywateli Ukrainy, których liczna grupa przebywa w Poznaniu. Wierzymy, że z zainteresowaniem zapoznają się z historiami swoich sportowców, którzy znaleźli pomocną dłoń na terenie Polski – mówi Marta Jankowska.