Aktualności

Maciej Zdziarski nominowany do V Nagrody Literackiej Planeta Izabelin

Maciej Zdziarski, autor „Na skrzydłach. O ludziach, ptakach i radości życia” – książki opublikowanej w 2022 r. przez wydawnictwo Znak Horyzont – został nominowany do Nagrody Literackiej Planeta Izabelin. To piąta edycja konkursu na książkę o tematyce ekologicznej, organizowana przez Centrum Kultury Izabelin. Laureatami nagrody w poprzednich latach byli m.in. Dominika Słowik za zbiór opowiadań „Samosiejki” czy Stanisław Łubieński za „Książkę o śmieciach”.

W tym roku, obok Macieja Zdziarskiego, nominowani zostali czołowi dziennikarze specjalizujący się w tematyce ekologicznej i przyrodniczej: Adam Robiński („Pałace na wodzie. Tropem polskich bobrów”, Wydawnictwo Czarne) i Adam Wajrak („Na północ. Jak pokochałem Arktykę”, Wydawnictwo Agora). Nominowanych wyłoniła komisja w składzie: Czesław Apiecionek, Andrzej Jagodziński, Beata Jewiarz, Dominika Słowik, Bogdan Szczesiak i Dorota Matuszyk.

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone podczas uroczystej gali w sobotę, 3 czerwca w Centrum Kultury Izabelin. Gala będzie towarzyszyła 25. Izabelińskim Spotkaniom z Książką.