Aktualności

Gdynia: czujemy się wyróżnieni, że wystawa zagości w Plus Arenie

W kwietniu plansze pokazujące przykłady solidarności polskich sportowców z Ukraińcami będą prezentowane w Gdyni. – Czujemy się wyróżnieni, że w swojej podroży po Polsce wystawa „Maraton solidarności. Polski sport dla Ukrainy”  zagości w Polsat Plus Arenie Gdynia – mówi Przemysław Dalecki, dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu. – Centrum zostało powołane, aby realizować misję rozwoju aktywności mieszkańców miasta w sportowym duchu. Tym większe znaczenie ma dla nas ekspozycja prezentująca sportowców – naszych braci ze wschodu, którzy po zbrojnej napaści na ich kraj znaleźli schronienie, spokój i możliwość trenowania w naszym kraju – podkreśla dyrektor.

Władze i mieszkańcy Gdyni od wybuchu wojny angażują się w pomoc dla pogrążonej w wojnie Ukrainy. Wsparcie przyjmuje różne formy. –Od organizacji punktów z darami, po przygotowanie projektów miękkich, jak „Wgraj się”, które ze wsparciem UNICEF integrują i pomagają Ukraińcom w Polsce ­– mówi Przemysław Dalecki.

Wystawa opracowana przez Instytut Łukasiewicza będzie eksponowana podczas wydarzeń zaplanowanych w gdyńskiej arenie. – Zapraszam na koncerty Muzyka Filmowa – The music of Hans Zimmer & John Williams & Ennio Morricone oraz Paktofonika „Hip-hopowa podróż do przeszłości” w dniach 28-29 kwietnia, podczas których będzie można oglądać te wyjątkowe plansze w naszej hali – informuje dyrektor.