Aktualności

Łańcut: Wystawa pokazuje, że solidarność jest ważna

Cieszymy się, że również w naszym mieście społeczność lokalna będzie mogła zobaczyć jak środowisko sportowe w Polsce pomaga ukraińskim sportowcom – mówi Adam Onyszczuk, Zastępca Dyrektora Miejskiego Ośrodka i Rekreacji w Łańcucie.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Wystawa „Maraton solidarności” będzie eksponowana podczas obchodów dni miasta (11-16 czerwca) w holu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Obiekt odwiedza dziennie ok. 500 mieszkańców. – Zdecydowaliśmy się na ekspozycję podczas obchodów Dni Miasta Łańcuta, aby podnieść rangę tego wydarzenia. Przekaz trafi zarówno do młodzieży szkolnej, która ma swoje zajęcia z wychowania fizycznego na naszych obiektach, jak i do osób starszych korzystających z basenu, sali fitness czy hali sportowej – tłumaczy Adam Onyszczuk.

Liczymy, że wystawa utwierdzi naszą społeczność lokalną, iż warto pomagać, solidaryzować się z obywatelami Ukrainy – zwłaszcza w czasie wojny. Chcielibyśmy, aby przykłady solidarności ze sportowcami było inspiracją dla innych, zwłaszcza dla młodych ludzi.

W momencie wybuchu wojny mieszkańcy, instytucje oraz różnego rodzaju stowarzyszenia pomagali Ukraińcom. Zbierali artykuły żywnościowe, chemię, ubrania, pomagali znaleźć miejsca do schronienia, uczestniczyli w zbiórkach pieniędzy dla potrzebujących – kontynuuje Adam Onyszczuk. – Otwartość ludzi była ogromna. Tej pomocy doświadczyła również grupa sportowców z Ukrainy. Dzięki temu wielu ukraińskich zawodników i zawodniczek nadal mogła kontynuować karierę sportową oraz realizować swoje marzenia.