Aktualności Opole Czwarteprzykazanie.pl, Aktualności Łódź Czwarteprzykazanie.pl

Prezydent Bronisław Komorowski otrzymał książkę “CzwartePrzykazanie.pl”

W obecności prezydenta Bronisława Komorowskiego samorządowcy z Opolszczyzny podpisali porozumienie dotyczące Opolskiej Karty Rodziny i Seniora. Ordynariusz opolski, bp Andrzej Czaja, wręczył prezydentowi Komorowskiemu egzemplarz książki “CzwartePrzykazanie.pl”. Publikacja stanowi wkład diecezji w działania Specjalnej Strefy Demograficznej.

Prezydent podkreślał podczas uroczystości, że problem demografii jest w Polsce centralny, ale powinien być rozwiązywany także w oparciu o potencjał lokalny. Porozumienie jest jednym z elementów Specjalnej Strefy Demograficznej, czyli programu realizowanego przez samorząd województwa, który ma zapobiegać wyludnianiu się regionu. Sygnatariuszami porozumienia zostało 46 opolskich gmin oraz marszałek województwa opolskiego.

Diecezja opolska włączyła się w działania SSD m.in. poprzez wsparcie publikacji „CzwartePrzykazanie.pl”.Autorzy książki, Iwona Schymalla i Maciej Zdziarski, przeprowadzili kilkanaście rozmów z lekarzami, psychologami i innymi specjalistami. Eksperci dają wiele praktycznych rad – zalecenia dotyczące zdrowego trybu życia, rady dla rodzin opiekujących się chorymi seniorami, a także propozycje prostych rozwiązań, które mogą ułatwić życie.

W książce znajduje się także wywiad z Księdzem Biskupem Andrzejem Czają, który opowiada o swoich duszpasterskich doświadczeniach. Publikację będzie można nabyć w niedzielę, 29 września, po każdej Mszy Świętej we wszystkich parafiach diecezji. Dochód ze sprzedaży trafi do Diecezjalnej Fundacji Ochrony Życia.