Aktualności Opole Czwarteprzykazanie.pl, Aktualności Łódź Czwarteprzykazanie.pl

„CzwartePrzykazanie.pl” na złotym jubileuszu małżeństw

15 września br. w kościele seminaryjnym w Opolu została odprawiona Msza św. dziękczynna dla 535 par obchodzących złote gody. Uroczystości przewodniczył Biskup Paweł Stobrawa. Po zakończeniu Mszy można było nabyć książkę „CzwartePrzykazanie.pl”, która powstała dzięki współpracy Instytutu Łukasiewicza i Diecezjalnej Fundacji Ochrony Życia w Opolu.

Podczas Mszy św. dla złotych jubilatów, Ksiądz Biskup Paweł Stobrawa przypomniał o wielkim wpływie małżeństwa i rodziny na kształtowanie mentalności współczesnego człowieka. Z kolei diecezjalny duszpasterz rodzin i dyrektor Diecezjalnej Fundacji Ochrony Życia w Opolu, ks. Jerzy Dzierżanowski zwracając się do jubilatów powiedział, że to właśnie z ich rodzin wychodzą najpiękniejsze powołania, ludzie odpowiedzialni, którzy mają ważne doświadczenie miłości życia rodzinnego.

Książka „CzwartePrzykazanie.pl” opowiada, jak układać relacje między pokoleniami i zapewnić rodzicom dobrą i spokojną starość. Znalazły się w niej wywiady z ekspertami, którzy przybliżają różne aspekty starzenia się. Wywiadów do „CzwartegoPrzykazania.pl” udzielili m.in. Ordynariusz Opolski Ksiądz Biskup Andrzej Czaja i ks. Jerzy Dzierżanowski. Publikacja jest cegiełką na rzecz Domu Matki i Dziecka w Opolu i Katolickiego Ośrodka Adopcyjno-Opiekuńczego.