Aktualności Opole Czwarteprzykazanie.pl, Aktualności Łódź Czwarteprzykazanie.pl

Wywiad z Iwoną Schymallą w “Gościu Niedzielnym”

W opolskim wydaniu “Gościa Niedzielnego” ukazał się wywiad z Iwoną Schymallą, współautorką książki “CzwartePrzykazanie.pl”. W rozmowie z Karolem Adamskim Iwona Schymalla powiedziała, że lektura wywiadów zamieszczonych w książce może wiele nauczyć o relacjach ze starzejącymi się rodzicami, a te praktyczne rady można wykorzystać. Iwona Schymalla podkreśliła, iż lekcję na temat starzenia się dał nam Ojciec Święty błogosławiony Jan Paweł II, który mimo swojej choroby zawsze stawiał na pierwszym miejscu człowieka. Przypomnijmy – dziennikarka relacjonowała wszystkie pielgrzymki Ojca Świętego od 1997 roku.

W wywiadzie dla “Gościa Niedzielnego” poruszono również kwestię wsparcia dla Domu Matki i Dziecka prowadzonego przez Diecezjalną Fundację Ochrony Życia, na którą zostanie przekazany dochód ze sprzedaży “CzwartegoPrzykazania.pl”. Iwona Schymalla wyraziła radość z tego, że książka wskazująca, jak ważne jest wspieranie starszych ludzi, pomoże jednocześnie matkom, którym nie powiodło się budowanie relacji rodzinnych. Współautorka “CzwartegoPrzykazania.pl” podkreśliła znaczenie wskazywania na potrzebę bliskości, zrozumienia i miłości w rodzinach.

Opolski “Gość Niedzielny” przypomina o liście Biskupa Opolskiego, który w niedzielę 22 września br. zostanie odczytany w kościołach diecezji. Biskup Andrzej Czaja w komunikacie do wiernych diecezji opolskiej napisał: “Problemy rodziny i małżeństwa były zawsze dla Kościoła przedmiotem szczególnej troski. W nadchodzącym roku duszpasterskim 2013/2014 – po Roku Wiary – chcemy w naszej diecezji, która znalazła się w krytycznej sytuacji demograficznej, łączyć siły i podjąć wszystkie możliwe zadania duszpasterskie, aby rodzina lepiej i łatwiej mogła wypełniać swoją misję”. Ksiądz Biskup Andrzej Czaja podkreślił, że pierwszą pomocą w tej pracy jest książka “Czwarte Przykazanie.pl”.

Publikację autorstwa Iwony Schymalli i Macieja Zdziarskiego będzie można nabyć w kościołach diecezji opolskiej w niedzielę 29 września po każdej Mszy Świętej. Koszt jednego egzemplarza wynosi 30 złotych. Dochód ze sprzedaży trafi do Diecezjalnej Fundacji Ochrony Życia.