Aktualności

Uzależnienia behawioralne: zaproszenie do udziału w badaniach European Internet Research

„Międzykulturowe badanie użytkowników Internetu w Europie” – to tytuł polskiej edycji międzynarodowego projektu badawczego „European Internet Research”. Koordynatorem inicjatywy w Polsce jest dr Katarzyna Kaliszewska-Czeremska z Instytutu Psychologii Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu. Dr Kaliszewska-Czeremska jest jednym z ekspertów w publikacji Instytutu Łukasiewicza „Uzależnienia behawioralne u dzieci i młodzieży”. Poniżej publikujemy treść zaproszenia do udziału w badaniach.

„Międzykulturowe badanie użytkowników Internetu w Europie”

Zapraszamy do udziału w projekcie pt. „Międzykulturowe badanie użytkowników Internetu w Europie”. Celem naszych badań jest lepsze zrozumienie dlaczego i jak ludzie korzystają z gier oraz Internetu. Chcielibyśmy również zbadać potencjalny związek między wybranymi cechami psychologicznymi i sposobami korzystania z sieci.

Aby wziąć udział w badaniu wystarczy wejść na naszą stronę i wypełnić krótki kwestionariusz: http://www.europeaninternetresearch.com/

Projekt uzyskał pozytywną opinię Komisji Etyki Uniwersytetu w Nottingham (NTU) i jest realizowany równolegle w następujących krajach: Francja, Grecja, Hiszpania, Niemcy, Polska, Turcja, Węgry, Wielka Brytania, Włochy.

Jeśli mają Państwo jakiekolwiek pytania, prosimy o kontakt mailowy: katarzyna.kaliszewska@amu.edu.pl lub groth@amu.edu.pl

Dziękujemy za udział w badaniu!

dr Katarzyna Kaliszewska-Czeremska i dr Jarosław Groth

Instytut Psychologii

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza