Aktualności

“Świadomy Senior” – pierwsze debaty o problemach osób starszych oraz gazeta już we wrześniu

Jak objawia się nadciśnienie? O czy powinny pamiętać osoby dotknięte tą chorobą? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań uzyskają uczestnicy pierwszej z ośmiu debat organizowanych przez Instytut Łukasiewicza w ramach projektu “Świadomy Senior” współfinansowanego przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Spotkanie odbędzie się 14 września o godz. 16.00 w Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnym Solne Miasto w Wieliczce. Wstęp wolny.

Druga z debat, poświęcona cukrzycy, zostanie zorganizowana w Tarnowie. Uczestnicy opowiedzą m.in. o objawach choroby, sposobach na jej diagnozowanie i profilaktyce.  Spotkanie odbędzie się 21 września o godz. 13.30 w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej. Serdecznie zapraszamy!

We wrześniu do wszystkich gmin w Małopolsce rozesłane zostaną bezpłatne egzemplarze gazety „Świadomy Senior”. W wydawnictwie w przystępny i zrozumiały sposób wyjaśniamy kwestie dotyczące schorzeń najpowszechniejszych wśród osób starszych, zagadnienia związane z usługami finansowymi, sprawami spadkowymi i bezpieczeństwem. Gazety zostaną także rozdane uczestnikom spotkań.

Kolejne debaty (w Brzesku i Gdowie) zostały zaplanowane na październik. Szczegóły wkrótce.