Aktualności

“Seniorze, trzymaj formę!” – trzecia część książki współfinansowanej przez Ministerstwo Sportu i Turystyki

Już w drugiej połowie września uniwersytety trzeciego wieku w całej Polsce otrzymają darmowe egzemplarze kolejnej części publikacji promującej aktywność fizyczną osób starszych. Książka jest zbiorem rozmów ze znanymi sportowcami 50+ oraz ekspertami.

W gronie rozmówców są m.in. medaliści olimpijscy: Marek Łbik, kanadyjkarz, Lech Koziejowski, florecista i Wiesław Gawlikowski, strzelec. Mistrzowie sportu sprzed lat, choć w znakomitej części przekroczyli już sześćdziesiątkę, nadal pozostają aktywni, a sport odgrywa w ich życiu ogromną rolę. Piłkarz ręczny Jan Gmyrek zapewnia, że jest aktywnym oldbooldbojem. – Trzeba dbać o kondycję, staram się więc trenować raz czy dwa razy w tygodniu – tłumaczy sportowiec.

Do regularnej aktywności fizycznej namawiają czytelników eksperci. – Gdybyśmy mogli przepisywać ją na receptę, to byłaby to pierwsza pozycja na liście zaleceń terapeutycznych – przekonuje prof. Barbara Bień, kierownik Kliniki Geriatrii Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.

Więcej informacji o książce można znaleźć na stronie internetowej projektu współfinansowanego ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.