Aktualności

„PTAKOMALOWANIE” – album kolekcjonerski z fotografiami ptaków autorstwa Macieja Zdziarskiego

„PTAKOMALOWANIE” to wyjątkowe wydawnictwo prezentujące ponad 130 zdjęć ptaków oraz ilustracji, które powstały dzięki połączeniu wizji artystycznej z technologią opartą na sztucznej inteligencji.

Publikacja, która właśnie ukazała się w druku, ma prestiżowy, kolekcjonerski charakter. Wydanych zostało zaledwie 500 numerowanych egzemplarzy. Egzemplarze od numeru 1 do 200 otrzymują najważniejsze osoby w Państwie: liderzy opinii, kluczowi przedstawiciele środowiska politycznego, nauki, biznesu, gospodarki, ludzie współpracujący z autorem w jego działalności społecznej, medialnej i biznesowej.

Album jest nietypowym świadectwem pasji fotograficznej Macieja Zdziarskiego. Autor książki to dziennikarz, działacz społeczny, menedżer i przedsiębiorca. Posiada doświadczenie w dużych organizacjach biznesowych (Banku Pekao SA oraz Grupie PZU), był dyrektorem programowym Krynica Forum 2023. W latach 2022–2023 Poczta Polska przeprowadziła emisje znaczków „Ptaki polskich parków” i „Ptaki Argentyny oraz Polski”, w których wykorzystano zdjęcia autorstwa Macieja Zdziarskiego.

Fotografować nauczył się po czterdziestce, tworząc w ciągu trzech lat cykl zdjęć o bardzo wysokiej jakości technicznej i artystycznej. Trenował wielogodzinne oczekiwanie w czatowni z okiem przystawionym do wizjera. Uczył się bezszelestnego poruszania – wszystko po to, by w najodpowiedniejszym ułamku sekundy uchwycić piękno i niezwykłość ptasiego świata.

Fotografie Macieja Zdziarskiego spotykają się z uznaniem osób zawodowo zajmujących się tą tematyką i posiadających wieloletnie doświadczenie oraz wysoką pozycję w środowisku.

Tylko 300 egzemplarzy (od numeru 201/500 do 500/500) trafiło do sprzedaży. Album można nabyć tutaj.

Tematyka publikacji jest jednoznacznie pozytywna. Publikacja zadowoli odbiorców o różnych zainteresowaniach, gdyż wpisuje się w kilka popularnych obecnie nurtów: ekologia, birdwatching, slow life. Stanowi inspirację do czerpania radości z kontaktu z przyrodą.

Parametry techniczne albumu

  • Wymiary: 275 x 235 (układ poziomy)
  • Objętość: 248 stron + okładka
  • Papier w środku biały, powlekany, matowy
  • Twarda oprawa płócienna w kolorze szarym z hot stampingiem + obwoluta (papier błyszczący powlekany)