Aktualności

Gen. Mieczysław Bieniek: Ukazywanie więzi między sportowcami przekłada się na konkretną pomoc

To bardzo szlachetne, że w trudnym czasie po wybuchu wojny otworzyliśmy swoje serca dla milionów ukraińskich matek z dziećmi. Szczególny nacisk kładę na pomoc dzieciom, bo przecież widzimy na tej wystawie zdjęcia zbombardowanych domów, szkół, szpitali… Dlatego nasza relacja z ukraińskimi braćmi jest tak istotna – mówi gen. Bieniek, były zastępca jednego z dowódców NATO.

Wystawa udowadnia coś jeszcze. Sportowcy są ludźmi wpływowymi, bardzo popularnymi w społeczeństwie, dlatego ukazywanie więzi między sportowcami polskimi a ukraińskimi przekłada się na konkretną pomoc dla walczącej Ukrainy – zarówno duchową, jak i materialną. Nieśmy ją zatem – przekonuje.

Ekspozycja wystawy Instytutu Łukasiewicza „Maraton solidarności. Polski sport dla Ukrainy” na krakowskich Plantach cieszyła się ogromną popularnością. Przez kilkanaście dni plansze zobaczyły tysiące mieszkańców, w tym znane postaci świata nauki, kultury, sportu, samorządowcy i inni wybitni krakowianie. Zaprosiliśmy część z nich do podzielenia się wrażeniami na temat wystawy. Ich wypowiedzi relacjonujemy na stronie internetowej.