Aktualności

 Łukasz Czapla, strzelec sportowy: Dorastałem w poczuciu, że sport jest ponad wszystkim

– W obecnej sytuacji trzeba pomagać w jak największym stopniu, zarówno ukraińskim sportowcom, jak i innym obywatelom Ukrainy. W naszym klubie sportowym Petarda Kraków trenuje trójka dzieci z Ukrainy. Nigdy wcześniej nie miały styczności ze strzelectwem, ale dostały u nas schronienie i możliwość treningów i zainteresowały się tą dyscypliną – a teraz rywalizują jak równy z równym z najlepszymi w Polsce – mówi wielokrotny mistrz świata i Europy w strzelectwie sportowym.

Dorastałem w poczuciu, że sport jest ponad wszystkim, że to coś, co łączy ludzi, przekazuje piękne emocje, pokazuje rywalizację w duchu fair play i udowadnia, że możemy się jednoczyć w jednym, wspólnym celu: osiąganiu doskonałości – dodaje Łukasz Czapla.

Ekspozycja wystawy Instytutu Łukasiewicza „Maraton solidarności. Polski sport dla Ukrainy” na krakowskich Plantach cieszyła się ogromną popularnością. Przez kilkanaście dni plansze zobaczyły tysiące mieszkańców, w tym znane postaci świata nauki, kultury, sportu, samorządowcy i inni wybitni krakowianie. Zaprosiliśmy część z nich do podzielenia się wrażeniami na temat wystawy. Ich wypowiedzi relacjonujemy na stronie internetowej.