Aktualności

Tarnowo Podgórne: Wystawa świetnie uzupełnia lekcje w szkole

Ekspozycja „Sportowcy dla Niepodległej. KATYŃ” w wersji rozszerzonej o dodatkowe plansze kończy objazd po Polsce. Ostatni punkt na mapie nawiązuje do postaci Janiny Lewandowskiej, lotniczki, jedynej Polki zamordowanej w Katyniu. Pochodziła ona z miejscowości Lusowo, należącej do gminy Tarnowo Podgórne, w której Zespół Szkół Technicznych zaprezentował plansze swoim uczniom.

Wystawa jest ciekawą lekcją historii, zachęca do przemyśleń, wzbudza duże zainteresowanie i emocje nie tylko wśród uczniów, ale również rodziców, nauczycieli i innych gości – mówi Katarzyna Witaszek, wicedyrektor szkoły. – Zapraszamy do Zespołu Szkół Technicznych w Tarnowie Podgórnym, gdzie od 20 listopada 2023 r. jest możliwość obejrzenia jej.

Rozpoczęliśmy także włączanie wystawy do naszych lekcji. Uczniowie korzystają z ekspozycji na języku polskim, historii, wiedzy o społeczeństwie, wychowaniu fizycznym, lekcjach wychowawczych czy historii i teraźniejszości. Pierwsze klasy już zapoznały się z planszami – dodaje wicedyrektor.