Aktualności

Prezes Instytutu Łukasiewicza uhonorowany statuetką „Przyjaciel klubu RK Athletics” Roberta Korzeniowskiego

Maciej Zdziarski otrzymał statuetkę „Przyjaciel klubu RK Athletic” za współpracę z czterokrotnym mistrzem olimpijskim w 2023 r. Wyróżnienie zostało wręczone podczas gali zakończenia sezonu sportowego, która odbyła się w Centrum Olimpijskim.

W mijającym roku Instytut Łukasiewicza współpracował z RK Athletic m.in. w związku z realizacją projektu „Na pomoc Ukrainie, w obronie wolności i niepodległości. Sport jako narzędzie współpracy, edukacji i kształtowania wartości”. Wystawa stanowiąca element projektu: „Maraton solidarności. Polski sport dla Ukrainy” o wsparciu ukraińskich sportowców przez Polskę towarzyszyła chodziarskiej imprezie Korzeniowski Warsaw Race Walking Cup. – To wstrząsające obrazy, które zapadają w pamięć –  powiedział Robert Korzeniowski podczas otwarcia wystawy na Stadionie Narodowym w Warszawie. W trakcie wydarzenia odbył się symboliczny „Marsz dla Ukrainy”, w którym udział wziął m.in. Robert Korzeniowski i Maciej Zdziarski.

Jednym ważnych wątków aktywności Fundacji Roberta Korzeniowskiego jest wsparcie udzielane sportowcom z Ukrainy. W klubie czterokrotnego mistrza olimpijskiego trenuje m.in. Irina Koval.  25-latka jest mistrzynią Ukrainy w chodzie sportowym na dystansie 20 km. Tytuł ten zdobyła w październiku 2022 r. na zawodach zorganizowanych w Iwano-Frankowsku, bijąc swój rekord życiowy w warunkach alarmu bombowego. Zawodniczka wzięła udział w otwarciu wystawy „Maraton solidarności” w Belwederze.