Aktualności

“Seniorze, trzymaj formę!”: spotkanie promujące książkę w UTW Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie

Seniorze trzymaj forme okladka_przodJuż 19 maja zaprezentowana zostanie najnowsza publikacja Instytutu Łukasiewicza pt. „Seniorze, trzymaj formę! Aktywność fizyczna osób starszych”. Spotkanie promujące książkę – zbiór wywiadów ze sportowcami-weteranami oraz ekspertami ds. aktywności fizycznej – odbędzie się o 13.15 w budynku Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie przy ul. Marymonckiej 34 (Aula im. prof. Zygmunta Gilewicza). 

Podczas spotkania zaprezentowane zostaną najciekawsze fragmenty wywiadów, które odczytają prof. Ewa Kozdroń, jedna z rozmówczyń oraz Maciej Zdziarski, autor książki. Do słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie trafią pierwsze egzemplarze publikacji. Pozostałe zostaną rozesłane równocześnie do 400 UTW w całej Polsce.

Książka „Seniorze, trzymaj formę! Aktywność fizyczna osób starszych” to zbiór wywiadów z kilkunastoma sportowcami-weteranami, a także lekarzami i profesorami nauk o kulturze fizycznej. Znani zawodnicy (m.in. Władysław Kozakiewicz, Ryszard Szurkowski i Andrzej Supron) wspominają swoje największe sukcesy i mówią o tym, jak zadbać o formę po sześćdziesiątce. Eksperci opowiadają o znaczeniu aktywności ruchowej dla zdrowia osób starszych. Publikacja jest współfinansowana przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.