Aktualności

„Panteon sportu” w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie

Wojewoda Małopolski Łukasz Kmita i prezes Instytutu Łukasiewicza Maciej Zdziarski uroczyście otworzyli wystawę „Panteon sportu” w siedzibie urzędu wojewódzkiego. – Otwieramy dziś wystawę sław polskiego sportu, którzy zapisali karty naszej historii – mówił wojewoda. Łukasz Kmita zwrócił uwagę na małopolski akcent obecny na ekspozycji – jednym z jej bohaterów jest Henryk Reyman, legenda krakowskiej piłki nożnej, bohater wojen o niepodległość i granice.

To zaszczyt prezentować przed Państwem tę szczególną wystawę. Opowiada ona o zaangażowaniu sportowców w walkę o niepodległość Polski, ale także o współczesności – podkreślił Maciej Zdziarski. Wystawę będzie można obejrzeć w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie do 3 grudnia 2021 r.

Aktualnie „Panteon sportu” jest prezentowany także w szkołach mistrzostwa sportowego w Krakowie i Chorzowie. W najbliższych dniach wystawa zagości w Gdańsku – podczas PGE Największej Lekcji WF-u w Ergo Arenie organizowanej przez Stowarzyszenie Akademia Sportu Artura Siódmiaka oraz w Grójcu – w ramach I Narodowego Konkursu Wiedzy o Sporcie realizowanego z inicjatywy Witolda Romana, prezesa Fundacji Druga Droga Mistrza.

Do tej pory wystawa była prezentowana w Sejmie RP, Ministerstwie Sportu i Turystyki oraz Centrum Olimpijskim Centrum Historii Sportu w Lublinie. W kolejnych tygodniach ekspozycja trafi m.in. do Głogowa, Polkowic, Sanoka i Poznania.

Fot. MUW w Krakowie