Aktualności

“Dumni z Polski”: nowa kampania Instytutu Łukasiewicza na stulecie odzyskania niepodległości przez Polskę

Instytut Łukasiewicza zaprasza gminy, miasta, powiaty i regiony do udziału w wielkiej ogólnopolskiej kampanii „Dumni z Polski”. – Rok 2018 jest dla Polski wyjątkowy – podkreślają pomysłodawcy projektu. – To czas świętowania stulecia odzyskania niepodległości, a także podsumowania ostatnich czterech lat w samorządach.

DzP grafika do wpisu

Według ostatnich badań NCK/TNS Polska 11 listopada to dla Polaków najważniejsza rocznica, a w roli organizatorów obchodów najchętniej widziani są przedstawiciele władz lokalnych – wskazała ich niemal połowa respondentów. W ramach kampanii stworzyliśmy mnóstwo okazji, by samorządowcy mogli spotykać się z mieszkańcami, wspólnie bawić się i świętować.

Każdy samorząd, który przystąpi do kampanii, otrzyma pakiet niemal 3,5 tys. materiałów. To idealna okazja, by w kluczowym czasie dla samorządów, od maja do listopada, wyjść do ludzi i osobiście wręczyć im miłe upominki. W pakiecie są gadżety, które ucieszą dzieci, młodzież i dorosłych: baloniki, chorągiewki, naklejki, przypinki i śpiewniki. Władze gminy mogą rozdawać je osobiście podczas patriotycznych imprez i obchodów już od 2–3 maja. Samorząd może organizować też lokalne konkursy – do rozdania będzie aż 100 atrakcyjnych nagród, w tym oryginalne gry planszowe. Z kolei do szkół władze mogą przekazać 2,4 tys. materiałów edukacyjnych.

Zgłoszenia do kampanii są przyjmowane od stycznia do marca. W kwietniu wysyłamy do samorządów pakiety materiałów, tak by można było rozpocząć działania od maja br. Więcej szczegółów na temat kampanii na stronie www.dumnizpolski.pl.