Aktualności

Bartłomiej Biernacki, dyrektor Zespołu Szkół Centrum Edukacji im. Ignacego Łukasiewicza w Płocku: Wystawa przypomina, że pomoc nadal jest potrzebna, nie pozwala, żeby temat wojny spowszedniał

Największą wartością wystawy „Maraton solidarności. Polski sport dla Ukrainy” jest to, że pokazuje młodym ludziom, jak wygląda wojna i że możemy pomagać na różne sposoby. Młodzież nie zawsze chce słuchać o trudnych sprawach, a wystawa uwrażliwia na to, co się dzieje za naszą wschodnią granicą, pokazuje historie konkretnych ludzi – naszych sąsiadów – którzy znaleźli się w trudnej sytuacji. To bardzo potrzebne, zwłaszcza że uczniowie z Ukrainy pojawią się w naszej szkole od nowego roku. Będziemy obserwowali, jak nasi uczniowie przyjmą rówieśników, którzy emigrują nie dlatego, że chcą, ale dlatego, że muszą.

Wystawa była prezentowana w największym, reprezentacyjnym holu szkoły. Plansze były dość duże i zajmowały sporo miejsca, a chcieliśmy je ładnie wyeksponować, tak by wszyscy uczniowie mogli dokładnie im się przyjrzeć. Mieliśmy w tym roku kilka wystaw, o różnej tematyce, ale ta wyróżniała się na ich tle pięknym, graficznym wykonaniem i płynącym za nią przekazem. Przypomina, że pomoc nadal jest potrzebna, nie pozwala, żeby temat wojny spowszedniał. Od samego początku, jak tylko zaczęto organizować zbiórki materiałów higienicznych, żywności czy ubrań, nasza szkoła aktywnie włączyła się w te działania. Wysłaliśmy za wschodnią granicę bardzo dużo rzeczy. Uczniowie cały czas się angażowali. Oby tak zostało!