Aktualności

Abp Marek Jędraszewski pierwszym gościem nowej audycji Macieja Zdziarskiego w Radiu Kraków

Czuję powinność, by brać na serio to, co mówił Pan Jezus. „Wasza mowa niech będzie: Tak – tak, nie – nie” – mówił w Radiu Kraków abp Marek Jędraszewski, nowy metropolita krakowski. Abp Jędraszewski był gościem pierwszego odcinka nowego programu „Oko w oko”, prowadzonego przez Macieja Zdziarskiego, prezesa Instytutu Łukasiewicza.

Abp Marek Jedraszewski i Maciej Zdziarski

Arcybiskup odniósł się m.in. do oczekiwań środowisk „Kościoła otwartego” wobec nowego metropolity oraz skomentował skandaliczny spektakl „Klątwa”, w którym znieważono Jana Pawła II i sprofanowano krzyż. Zapowiedział także nowe inicjatywy duszpasterskie: dialogi z wiernymi i wielkopostne pielgrzymowanie do krakowskich kościołów.

– To wielka, wspaniała tradycja pierwszych chrześcijan w Rzymie, którzy w tamtym trudnym czasie – pierwsze trzy wieki istnienia Kościoła to był okres prześladowań chrześcijan – gromadzili się na modlitwie przy grobach swoich męczenników – wyjaśniał abp Jędraszewski na antenie Radia Kraków. – W Łodzi pomysł przyjął się bardzo dobrze. Było dla mnie wielką radością, kiedy po pewnym czasie zobaczyłem, że na pielgrzymki przyjeżdżają nawet ludzie z innych części Polski, całymi rodzinami, po to, żeby tak właśnie przeżywać Wielki Post.

Audycja „Oko w oko” jest nadawana w każdy poniedziałek o 20.00. Kolejnymi gośćmi Macieja Zdziarskiego będą m.in. dr Marek Lasota, dyrektor Muzeum Armii Krajowej, dr Anna Prokop-Staszecka, dyrektor Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II w Krakowie i prof. Tadeusz Słomka, rektor Akademii Górniczo-Hutniczej.