Aktualności

Rzeszów: Wystawa pomoże integrować środowisko sportowe

Wystawa „Maraton solidarności. Polski sport dla Ukrainy” pod koniec wakacji będzie eksponowana w Ogrodzie Miejskim im. Solidarności w Rzeszowie (na zdjęciu). Stolica województwa podkarpackiego jako pierwsza w Polsce otrzymała tytuł „miasta-ratownika” przyznawany przez prezydenta Wołodymyra Zełenskiego za pomoc Ukrainie.  – To ogromny zaszczyt i wyróżnienie przede wszystkim dla naszych mieszkańców – mówił Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

– Bardzo się cieszę, że wystawa będzie eksponowana właśnie u nas. W Rzeszowie, mieście liczącym ok. 200 tys. mieszkańców w szczytowej fali było ok. 100 tys. uchodźców, którym rzeszowianie okazali niesamowitą, bezinteresowną pomoc, niejednokrotnie zapraszając ich do swoich domów – mówi Zakia Cieślicka-Majka, Kierownik Referatu ds. Upowszechniania Kultury z Wydziału Kultury i Dziedzictwa Narodowego. – Wsparcie, jakiego udzielali i nadal udzielają mieszkańcy naszego miasta jest wspaniałym przykładem postawy obywatelskiej i właśnie solidarności.

Wystawa prezentowana będzie w dniach 19.08 – 02.09.2023 r. – Z pewnością spotka się z życzliwym przyjęciem przez mieszkańców Rzeszowa za sprawą swoich walorów estetycznych i inspirujących treści – mówi Zakia Cieślicka-Majka. Żywię nadzieję, że stanie się impulsem do kolejnych aktywnych działań pomocowych oraz przyczyni się do integracji środowisk sportowych Polski i Ukrainy.