Aktualności

Prezes Instytutu Łukasiewicza o starzejącym się społeczeństwie podczas debaty firmy Bayer i “Newsweek Polska”

Co zrobić, aby żyć nie tylko długo, ale i w dobrej kondycji? Jak cieszyć się zdrowiem mimo upływu lat? Na te i inne pytania postarają się odpowiedzieć uczestnicy debaty “Starzejące się społeczeństwo” organizowanej przez “Newsweek Polska” i firmę Bayer. Weźmie w niej udział Maciej Zdziarski, prezes Instytutu Łukasiewicza, gerontolog społeczny i autor książki “StarsiRodzice.pl. Recepty na dobrą starość”.

Z danych GUS wynika, że przeciętny Polak żyje niemal 73 lata, Polka – 81. To o trzy lata dłużej, niż jeszcze w 2000 roku i aż 6 lat dłużej, niż 20 lat temu. Długość życia nie zawsze idzie w parze z jakością. Wielu seniorów staje się zależnych od swoich opiekunów, a nawet trafia do domów opieki.

Jak dbać o siebie, by zachować zdrowe ciało i umysł? Których chorób możemy uniknąć prowadząc odowiedni tryb życia? Czy leczenie i zalecenia różnią się w zależności od wieku? To tylko niektóre wątki, które poruszą uczestnicy debaty. Udział w niej wezmą też m.in. prof. Leszek Czupryniak (diabetolog) oraz prof. Artur Mamcarz (kardiolog). Dyskusję poprowadzi Dorota Romanowska, szefowa działu „Nauka” „Newsweek Polska”. Spotkanie odbędzie się 16 grudnia w siedzibie firmy Bayer przy Alejach Jerozolimskich 158. Początek o godzinie 15.30.