Aktualności

Polkowice: Wystawa dokumentuje pomoc walczącej Ukrainie

W Zespole Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach eksponowane są plansze „Maratonu Solidarności”. – Wystawa przekazana przez Fundację Instytut Łukasiewicza jest nam bliska, gdyż w najtrudniejszym momencie po wybuchu wojny na Ukrainie w naszej szkole schronienie znalazło 15 uczniów – mówi Beata Ptaszek, nauczyciel wychowania fizycznego.

– Celem ekspozycji jest uhonorowanie wkładu polskiego środowiska sportowego w pomoc Ukraińcom. Plansze są udokumentowaniem wsparcia dla walczącej Ukrainy. Ukazują tak ważne wartości dla świata sportu: braterstwo, zasady fair play. To również wartości, które są istotne w naszej szkole. Wystawa pomaga zrozumieć problemy, z jakimi zmagają się nie tylko nasi ukraińscy uczniowie, ale także sportowcy. Wzmacnia relacje koleżeńskie oraz pobudza do refleksji. Może też stać się motorem do działania i dalszej pomocy ­– dodaje.