Aktualności

Ostrowiec Świętokrzyski: Wystawa to wyjątkowe świadectwo pomocy Ukrainie

Od początku kwietnia plansze „Maraton solidarności” są eksponowane w Zespole Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Ostrowcu Świętokrzyskim. – Wystawa przekazana przez Fundację Instytut Łukasiewicza jest nam szczególnie bliska, gdyż w najtrudniejszym momencie, tuż po wybuchu wojny, schronienie w naszej szkole i internacie znalazło ponad 30 młodych ukraińskich sportowców, głównie waterpolistów i pływaczek – mówi dyrektor szkoły Anna Trojanowska.

Ekspozycja jest kolejnym elementem projektu realizowanego przez Instytut, a jej celem jest m.in. uhonorowanie wkładu polskiego środowiska sportowego w pomoc Ukraińcom. Poręczne i lekkie plansze, które trafiają do szkół, montowane są według uznania oraz pozostają na stałe do dyspozycji placówki.

To wyjątkowe świadectwo naszego zaangażowania w pomoc walczącej Ukrainie, ukazujące siłę braterstwa w świecie sportu, potęgę fair play, a więc wartości tak ważne dla naszej szkoły i uczniów, którzy sami są sportowcami. Wystawa cieszy się dużym zainteresowaniem, pomaga zrozumieć problemy, z jakimi muszą się mierzyć nasi ukraińscy uczniowie, wzmacnia relacje koleżeńskie ­– tłumaczy dyrektor.