Aktualności

Opole: Wystawa „Maraton solidarności” rozwija empatię i zrozumienie

Uczniowie Publicznego Liceum Ogólnokształcącego nr IX im. Generała Władysława Andersa w Opolu, którzy obejrzeli wystawę „Maraton solidarności. Polski sport dla Ukrainy”, wzięli udział w wyjątkowym wydarzeniu, pokazującym, w jaki sposób sport może łączyć się z solidarnością z narodem ukraińskim i wsparciem dla niego.

Uważam, że obejrzenie wystawy „Maraton solidarności” było inspirujące dla uczniów, zachęciło ich do refleksji nad problemami współczesnego świata oraz do rozwijania empatii wobec osób zmagających się z kryzysowymi momentami i budowania zrozumienia dla ich sytuacji – twierdzi wicedyrektor do spraw sportu, Joanna Kot-Bryła.

Wystawa cieszyła się szczególnie dużym zainteresowaniem wśród uczniów klas mistrzostwa sportowego oraz młodzieży przybyłej do nas z Ukrainy. Mogli oni zauważyć, że sport może budować wspólnotę ludzi zjednoczonych wokół wspólnych wartości. Stworzyła też okazję do rozmów, dyskusji oraz poszerzenia wiedzy na temat trudnej sytuacji naszych sąsiadów z kraju ogarniętego wojną.

Młodzież miała okazję przekonać się, że sport to nie tylko rywalizacja, ale też może on stać się płaszczyzną budowania więzi międzyludzkich i promowania wyższych wartości, takich jak współpraca, szacunek i postępowanie fair play – podsumowała wicedyrektor.