Aktualności

Niemieckie obozy, polscy bohaterowie: przewodniczący Frans Timmermans otrzymał publikację Instytutu Łukasiewicza

Wydawnictwo „Jak było naprawdę. Niemieckie obozy, polscy bohaterowie” trafiło do pierwszego wiceprzewodniczącego Komisji Europejskiej. Frans Timmermans otrzymał publikację od posła Szymona Szynkowskiego vel Sęka, szefa Polsko-Niemieckiej Grupy Parlamentarnej. Na Malcie trwa konferencja komisji ds. Unii Europejskiej w parlamentach krajów członkowskich.

image1

Projekt „Jak było naprawdę? Niemieckie obozy, polscy bohaterowie” to inicjatywa Instytutu Łukasiewicza realizowana przy wsparciu MSZ i pod honorowym patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Polsko-Niemiecka Grupa Parlamentarna jest jednym z partnerów projektu.

Kampania, która poprzedziła popularną akcję społeczną #GermanDeathCamps, ma na celu przeciwdziałanie kłamstwu o „polskich obozach koncentracyjnych”. W listopadzie do 300 zagranicznych redakcji trafiły materiały edukacyjne opracowane przez Instytut Łukasiewicza. Główna publikacja projektu została wydana w trzech językach: po polsku, angielsku i niemiecku. Materiały są dostępne na stronie internetowej www.jakbylonaprawde.pl.