Aktualności

„Maraton Solidarności. Polski sport dla Ukrainy”. „Kurier Rzeszowski” o wystawie Instytutu Łukasiewicza

Na łamach „Kuriera Rzeszowskiego” ukazała się relacja z ekspozycji wystawy „Maraton Solidarności. Polski sport dla Ukrainy”,  która od 18 sierpnia do 3 września była prezentowana w Ogrodzie Miejskim im. Solidarności w Rzeszowie.

Ekspozycja opowiada o polsko-ukraińskiej przyjaźni i pomocy, z jaką w Polsce spotkali się ukraińscy sportowcy.

Obrazy, grafika oraz tekst dotyczą szczególnie świadectw, w tym historii ukraińskich zawodników, sportowców, którzy uciekając przed wojną, w naszym kraju odnaleźli schronienie i dalej mogą się oni rozwijać, uczęszczać na treningi, czy też otrzymać inne wsparcie od ludzi o wielkim sercu – pisze o wystawie Instytutu Łukasiewicza „Kurier Rzeszowski”.

Dzięki solidarności polskiego środowiska sportowego zawodnicy z Ukrainy mają możliwość dalej reprezentować swój kraj na sportowych arenach Europy i świata, zdobywać medale i w ten sposób przeciwstawiać się rosyjskiemu agresorowi.

Ogród Miejski im. Solidarności w Rzeszowie to kolejne miejsce, gdzie zaprezentowano wystawę. Wcześniej można było ją oglądać m.in. w Belwederze, Sejmie RP, Centrum Olimpijskim PKOl, Krakowie, Chorzowie, Kielcach, Lublinie, Warszawie i Krośnie.

Fot. Rafał Podsobiński / Biuro Wystaw Artystycznych w Rzeszowie