Aktualności

Maniowy: Wystawa „Maraton Solidarności” skłania do refleksji

Szkoła Podstawowa im. Władysława Orkana w Maniowach to kolejna placówka, w której uczniowie mogli obejrzeć wystawę „Maraton solidarności” przygotowaną przez Instytut Łukasiewicza. Na plansza zaprezentowano m.in. przykłady wsparcia, jakie okazują polscy sportowcy zawodnikom z Ukrainy.

­– Jest to bliski nam temat, gdyż od początku rosyjskiej agresji nasza mała społeczność bardzo angażowała się w pomoc uchodźcom, m. in. uczestnicząc w zbiórkach artykułów, przyjmując uchodźców do swoich domów, czy też organizując dla nich naukę w naszej szkole – mówi dyrektor szkoły, Jadwiga Wolska.

– Wśród naszych uczniów są młodzi sportowcy: piłkarze, siatkarze, lekkoatleci. Mamy nadzieję, że treści zawarte na planszach wystawy pobudzą do refleksji nie tylko ich, ale także innych uczniów, ich rodziców oraz wszystkich, którzy nas odwiedzają.