Aktualności

Kraków: Wystawa skłania do zadumy i jest ogromną skarbnicą wiedzy

Początkiem czerwca wystawa „Sportowcy dla Niepodległej. Katyń” została zaprezentowana w Społecznym Liceum Ogólnokształcącym Mistrzostwa Sportowego w Krakowie.

– Plansze wzbudziła ogromne zainteresowanie, nie tylko wśród uczniów, ale również wśród rodziców, którzy przybyli na wywiadówkę i w międzyczasie mogli podziwiać poszczególne elementy wystawy – mówi Magdalena Studzienny, wicedyrektor ds. dydaktycznych.  – Ekspozycja jest niecodzienną lekcją historii, zachęca do zadumy i jest ogromną skarbnicą wiedzy. Dla naszych uczniów sport jest bardzo ważny, zatem w każdej dziedzinie życia wzbudza emocje, a takowe były widoczne na twarzach naszych uczniów przy oglądaniu plansz.

Placówka mieszcząca się przy ulicy Wielickiej regularnie współpracuje z Instytutem Łukasiewicza, m.in. przy ekspozycji wystaw adresowanych do młodzieży. Szkoła otrzymuje od fundacji także książki i gazety o sportowej tematyce.