Aktualności

Gdańsk: Wystawa wpisuje się w idee Europejskiego Centrum Solidarności

W sierpniu ekspozycja „Maraton solidarności. Polski sport dla Ukrainy” była prezentowana w miejscu o symbolicznym znaczeniu, jakim jest Europejskie Centrum Solidarności w Gdańsku. Plansze, które opowiadają o dramacie wojny na Ukrainie, pomocy polskiego środowiska sportowego i potędze fair play, zostały przedstawione w „Stołówce” przy Stoczni Gdańskiej, która na co dzień przyciąga setki turystów i mieszkańców miasta.

Jestem zwolenniczką inicjatyw, które demonstrują w sposób moralny i prawy nasz kategoryczny sprzeciw wobec rosyjskiej napaści – mówi Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska.

Celem działalności Centrum jest między innymi czynne uczestnictwo w budowie tożsamości europejskiej, ale także upowszechnianie dziedzictwa „Solidarności” w Polsce. Wystawa prezentowana w tak ważnym miejscu cieszyła się sporym zainteresowaniem. Plansze idealnie wpisują się w działania ECS, a treści na nich przedstawione skłaniają odwiedzających do refleksji i podkreślają potrzebę jedności i solidarności w obliczu zła.