Aktualności

Instytut Łukasiewicza współpracuje z Ministerstwem Sportu w 2020 roku

Ministerstwo Sportu zdecydowało o dofinansowaniu czterech projektów zgłoszonych przez Instytut Łukasiewicza w 2020 r. To kontynuacje dotychczas realizowanych przedsięwzięć, które spotkały się ze znakomitym odbiorem w grupach docelowych.

W sierpniu ukaże się trzecia część publikacji „Sportowcy dla Niepodległej”. Jej bohaterami będą sportowcy zasłużeni w czasie wojny polsko-bolszewickiej. Album ukaże się w setną rocznicę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej i będzie kontynuacją dwóch poprzednich publikacji wydanych przez Instytut Łukasiewicza dzięki wsparciu Ministerstwa Sportu z okazji stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę (2018 r.) oraz w ramach obchodów 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej (2019 r.).

W maju 2020 r. rozpoczęliśmy realizację ogólnopolskiej kampanii informacyjno-edukacyjnej pt. “Rodzina na start!” adresowanej za pośrednictwem starostw powiatowych do rodzin. To kolejna edycja inicjatywy mającej na celu popularyzowanie aktywności fizycznej wśród dzieci, rodziców i dziadków. Instytut Łukasiewicza przygotuje trzy numery gazety, która trafi do wszystkich starostw powiatowych w Polsce i będzie przez nie bezpłatnie kolportowana. Celem kampanii jest kształtowanie potrzeby podejmowania w rodzinach systematycznej aktywności ruchowej, budowanie oraz wzmacnianie nawyków prozdrowotnych.

W drugiej połowie roku Instytut Łukasiewicza będzie realizował projekty adresowane do osób starszych. Wydamy szóstą część zbioru wywiadów z mistrzami sportu sprzed lat. Znani sportowcy na własnym przykładzie wyjaśnią, że ruch ma zbawienny wpływ na zdrowie. Opowiedzą, jak mija im życie na emeryturze i jaką rolę obecnie odgrywa w ich życiu sport. Dzięki lekturze książki czytelnicy dowiedzą się m.in. jaki wpływ na jakość życia w podeszłym wieku ma aktywność fizyczna. Naszymi bohaterami będą m.in. Marian Kasprzyk – mistrz olimpijski w boksie oraz Tadeusz Mytnik – srebrny medalista i wielokrotny mistrz Polski w kolarstwie szosowym. Książka zawierająca wywiady z kilkunastoma sportowcami oraz ekspertami będzie bezpłatnie dystrybuowana wśród słuchaczy uniwersytetów trzeciego wieku w całej Polsce.

Od września do grudnia Instytut Łukasiewicza będzie realizował kampanię informacyjno-edukacyjna “UTW BEZ GRANIC: seniorzy na start!”. To kolejna edycja projektu cieszącego się dużą popularnością wśród osób starszych. Pod koniec roku do uniwersytetów trzeciego wieku trafią bezpłatne egzemplarze gazet promujących różne formy aktywności ruchowej zalecane seniorom.