Pacjenci 60+ – nowy projekt Instytutu Łukasiewicza w ramach Narodowego Programu Zdrowia

Ministerstwo Zdrowia doceniło projekt Instytutu Łukasiewicza zgłoszony w pierwszej edycji konkursów w ramach Narodowego Programu Zdrowia na 2016-2020. Fundacja przystąpiła do realizacji ogólnopolskiej kampanii na rzecz przestrzegania zaleceń terapeutycznych przez osoby starsze. W ramach projektu do końca marca do 400 uniwersytetów trzeciego wieku w całej Polsce dostarczymy łącznie 4 numery gazety, której celem jest podnoszenie świadomości na temat przestrzegania zaleceń i edukowanie w zakresie współpracy na linii lekarz – pacjent.

gazeta-npz-okladka

Pierwsze wydanie gazety „Pacjenci 60+” trafiło właśnie do adresatów. Na łamach numeru opisujemy m.in. znaczenie właściwej diety i przestrzegania zaleceń lekarskich w terapii nadciśnienia. Przestrzegamy przed przyjmowaniem nadmiernej ilości leków i podpowiadamy, jak nie pominąć zaleconej dawki leku oraz zapamiętać wskazówki przekazane przez specjalistę w gabinecie.

Opisujemy historie seniorów, którzy żyją zdrowo i aktywnie. Przestrzegamy także przed łączeniem leków z alkoholem i wyjaśniamy, dlaczego tabletki powinno kupować się w aptece a nie np. na stacji benzynowej.

Kolejny numer gazety trafi do czytelników pod koniec stycznia. Wkrótce zapraszamy także na stronę internetową kampanii www.pacjenci60plus.pl.

gazeta-npz-rozkladowka