“Mistrzowie i patrioci” – wyniki konkursu

 

Z największą przyjemnością podajemy wyniki konkursu „Mistrzowie i patrioci” organizowanego pod Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości. Na konkurs wpłynęło niemal 1,2 tys. prac z kilkuset szkół z całej Polski! Jest nam niezwykle miło, że nasza inicjatywa spotkała się z tak ogromnym zainteresowaniem. Dziękujemy wszystkim uczestnikom i ich opiekunom. Do wszystkich szkół, których uczniowie zostali nagrodzeni, wysłaliśmy zaproszenie na uroczystość w Pałacu Prezydenckim z udziałem Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Do pozostałych uczestników konkursu roześlemy pocztą nagrody pocieszenia – gry planszowe Mistrzowie i patrioci. Zostaną dostarczone na adresy szkół przed świętami Bożego Narodzenia.

Prace były oceniane w dwóch etapach – najpierw przez komisję złożoną z przedstawicieli organizatora, a następnie przez sześcioosobowe jury. Zasiedli w nim:

  • Ryszard Czarnecki – Poseł do Parlamentu Europejskiego, Członek Prezydium Polskiego Komitetu Olimpijskiego
  • Dariusz Buza – Dyrektor Departamentu Sportu dla Wszystkich w Ministerstwie Sportu i Turystyki
  • Mirosława Pattenden – przedstawicielka KGHM Polska Miedź SA, partnera konkursu
  • Maciej Zdziarski – prezes Instytutu Łukasiewicza
  • Magdalena Stokłosa i Aleksandra Wójcik – współautorki dwóch części publikacji Sportowcy dla Niepodległej

Jury wyłoniło laureatów:

PIERWSZE MIEJSCE

Emilia Gajdzińska – I Liceum Ogólnokształcące w Głogowie
Zofia Kaśków – Katolickie Liceum im. Św. Marka w Słupsku
Katarzyna Klęczek
– V Liceum Ogólnokształcące w Bielsku-Białej
Martyna Niżnik
– Zespół Szkół Nr 1 im. Karola Adamieckiego w Sanoku
Julia Sokołowska
– Zespół Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II w Gorlicach

DRUGIE MIEJSCE

Julia Ciesielska – Szkoła Podstawowa nr 2 im. J. Nojiego w Drezdenku
Aleksandra Dąbrowska
– II Liceum Ogólnokształcące im. Stanisław Wyspiańskiego w Legnicy
Weronika Gargas
– II Liceum Ogólnokształcące im. Hugona Kołłątaja w Wałbrzychu
Maja Maćków
– Gminny Zespół Szkół w Dobiegniewie
Jan Skoumal
– Zespół Szkół Ogólnokształcących w Głubczycach
Jakub Wichór– Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące Szkoła Mistrzostwa Sportowego Polskiego Związku Piłki Siatkowej w Spale
Maria Wrodarczyk
– Zespół Szkół Artystyczno-Projektowych w Tarnowskich Górach
Natalia Wrońska
– III Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła w Brodnicy
Wiktoria Zawadziłło
– IX LO Mistrzostwa Sportowego im. Miłośników Ziemi Śląskiej w Chorzowie
Dorota Zawadka – Zespół Szkół nr 1 im. Bohaterów Westerplatte w Garwolinie

TRZECIE MIEJSCE

Julita Borowska– I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Turku
Emilia Ciucias
– Zespół Szkół Ogólnokształcących w Dęblinie – Liceum Ogólnokształcące im. 15 Pułku Piechoty “Wilków”
Julia Kozłowska
– III LO im. Jana Pawła w Brodnicy
Norbert Losiak – Liceum Ogólnokształcące im. K.K. Baczyńskiego w Nowej Soli
Łukasz Płochocki – Zespół Szkół nr 1 w Grajewie
Sebastian Radzimiński – Zespół Szkół Zawodowych im. Sandora Petöfi w Ostródzie
Julia Ratajczak – Akademickie Liceum Ogólnokształcące przy Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Warszawie
Oliwia Walczak – Gminny Zespół Szkół w Dobiegniewie
Emilia Warchałowska
– I Liceum Ogólnokształcące im. Henryka Sienkiewicza w Kędzierzynie-Koźlu
Beata Zagrodnik
– I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Praszce

WYRÓŻNIENIE PIERWSZEGO STOPNIA

Oliwia Adamczuk – Zespół Szkół im. Henryka Sienkiewicza w Grabowcu
Patryk Bartoszcze
– Szkoła Podstawowa im. Stanisława Marusarza w Wojciechowie
Zuzanna Bielak
– Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące Szkoła Mistrzostwa Sportowego Polskiego Związku Piłki Siatkowej w Spale
Wojciech Bogacz
– IV Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej w Poznaniu
Oliwia Gorgol
– Zespół Szkół Ekonomicznych im. A. i J. Vetterów w Lublinie, XVI Liceum Ogólnokształcące
Justyna Homa
– I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Jarosławiu
Ewelina Pajdosz
– Zespół Szkół Samorządowych Liceum Ogólnokształcące im. Ziemi Podlaskiej w Komarówce Podlaskiej
Paweł Podstawka
– IV Liceum Ogólnokształcące im. Stefanii Sempołowskiej w Lublinie
Małgorzata Rogala
– Zespół Szkół Elektronicznych w Rzeszowie
Marta Sygutowska
– VII Liceum Ogólnokształcące im. Jarosława Dąbrowskiego w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Sportowych w Zielonej Górze

WYRÓŻNIENIE DRUGIEGO STOPNIA

Bartłomiej Bentkowski – Szkoła Podstawowa im. Janusza Kusocińskiego w Suchaniu
Maja Cedro
– II Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Tomaszowie Mazowieckim
Hubert Cora
– VI Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Krakowie
Martyna Dudzicka –
I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Grajewie
Aleksandra Lenart – Zespół Szkół nr 3 im. Stanisława Staszica w Ciechanowie
Maja Margasińska – Zespół Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wolborzu
Natalia Młodak – I Akademickie Liceum Ogólnokształcące im. Zasłużonych Ludzi Morza w Gdyni
Mikołaj Perlik – VII Liceum Ogólnokształcące im. Janusza Kusocińskiego w Bydgoszczy
Klaudia Przyrowska – II Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Głogowie
Zuzanna Żelazek
– II Liceum Ogólnokształcące im. Piotra Firleja w Lubartowie

WYRÓŻNIENIE TRZECIEGO STOPNIA

Alicja Barczyk – Salezjański Ośrodek Szkolno-Wychowawczy XI Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Integracyjnymi w Tarnowskich Górach
Wiktoria Bednarz
– II Liceum Ogólnokształcące im. ks. Jana Twardowskiego w Dębicy
Patrycja Czerwińska
  – Zespół Szkół im. Kazimierza Wielkiego w Kruszwicy
Julia Czuchryta
– II Liceum Ogólnokształcące im. Piotra Firleja w Lubartowie
Emilia Golenia
– Zespół Szkół Elektronicznych w Rzeszowie
Oliwia Kaliska
– II Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Bydgoszczy
Maja Kieszek
– XV Liceum Ogólnokształcące im. prof. Wiktora Degi w Poznaniu
Weronika Kus
– III Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Rzeszowie
Marlena Kwiatkowska
– I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Kłodzku
Estera Leszczyńska – Liceum Ogólnokształcące nr III im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu
Natalia Makowska – IV Liceum Ogólnokształcące im. K. K. Baczyńskiego w Olkuszu
Gabriela Matkowska – Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Bolesława Chrobrego w Szprotawie
Jakub Mikołajczak – Liceum Ogólnokształcące im. Heliodora Święcickiego w Międzyrzeczu
Maria Pawul – VI Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jana Kochanowskiego w Radomiu
Wojciech Roguski – XLIII Liceum im. Kazimierza Wielkiego w Warszawie
Dominika Rudek – Zespół Szkół Technicznych i Ekonomicznych im. Stanisława Mikołajczyka w Pasłęku
Magdalena Sołtowska – Powiatowy Zespół Szkół nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Środzie Śląskiej
Daria Stasiewicz – Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Prusa w Skierniewicach
Mikołaj Wąsowicz – IV Liceum Ogólnokształcące im. rtm. Witolda Pileckiego w Piasecznie
Michał Wojciechowski – Liceum Ogólnokształcące im. II Armii Wojska Polskiego w Trzebnicy

Gratulujemy!

Zwycięskie prace w skróconych wersjach (zdobywców I, II i III miejsca) ukażą się w wydawnictwie podsumowującym projekt. Jego egzemplarze przekażemy laureatom podczas gali finałowej.

Zespół Fundacji Instytut Łukasiewicza